Ďurkovského cesta dole

Autor: Martin Zigo | 31.1.2011 o 11:16 | Karma článku: 6,34 | Prečítané:  485x

Človek s dôstojným vystupovaním, uhladený, ušľachtilý s dojmom slušného politika. Človek, ktorý vo formálnom rozhovore neprejaví žiadne emócie. Na svoju obhajobu pred médiami argumentuje tak všeobecne, že je veľmi ťažké sa v jeho stanoviskách orientovať. Človek, ktorý sa v poslednom čase asi cíti, ako keď ho niekto skopne zo schodov.

Asi tak by som si sám pre seba charakterizoval poslanca Národnej rady SR Andreja Ďurkovského.

Nebudem tu podrobne rozoberať všetky jeho kauzy. Sú toho plné noviny. Uvediem len dva príklady.

     1. Ako funguje predaj  - kúpa bytu v „medziach zákona a platných nariadení": Pán Bohumil a pán Andrej sú kamaráti. Spolu s ďalšími si založili stranu a dôverne sa poznajú. Andrej sa stane starostom MČ Staré Mesto. Pán Bohumil majú s manželkou Máriou 6 detí a preto požiadajú MČ Staré mesto, kde je starostom Andrej o sociálny byt. Mesto im tento byt nájde v lukratívnej časti Starého mesta na Klobučníckej ulici o rozlohe 218 m2 a za 77 804 Sk predá. Ani nie po dvoch rokoch sa Pán Bohumil a pani Mária odsťahujú do Stupavy a byt predajú hádajte komu? Áno. Pánovi Andrejovi. Keď sa pani Márie novinári pýtajú, za koľko a prečo práve pánovi Andrejovi byt predali, tak len odpovie, že to je len náhoda a za koľko nevie, pretože to bolo už dávno a byt predával jej manžel. (Môj 4 ročný syn, ak nezje v škôlke obed, mi povie lepšiu výhovorku a vymyslí neprehľadnejšiu stratégiu, ako mi to povedať.)

     2. Ďurkovského stanovisko k PKO : „Kým nebude stáť adekvátna náhrada, PKO sa búrať nebude." Prečo teda tri dni pred komunálnymi voľbami, keď už vedel, že tretí krát primátorom Bratislavy nebude, podpísal splnomocnenie, ktorým de facto povolil súkromnému investorovi Henbury Development konať vo veciach búrania PKO za hlavné mesto Bratislava? Splnomocnenie PKO (zdroj SME)

     K odchodu z KDH sa vyjadril tak, že členstva sa vzdal sám a odišiel dobrovoľne, aby nepoškodzoval dobré meno strany a po adekvátnom objasnení jeho konaní sa do KDH vráti. To že mu samotné KDH pohrozilo vylúčením zo strany už v stanovisku neuvádza.  Poslanecký mandát vrátiť nemieni, pretože nechce sklamať svojich 10 887 voličov a ďalej bude v parlamente pôsobiť ako nezávislý poslanec a podporovať vládnu koalíciu. Osobne si myslím, že momentálne mu nejde o jeho voličov, ale o využitie (zneužitie) poslaneckej imunity, pretože vie, že ak NR SR nebude súhlasiť s jeho vydaním na trestné stíhanie, vyšetrovanie bude po dobu uplatňovania jeho mandátu zastavené. Pán Ďurkovský, už nemáte moju dôveru. Vzdajte sa poslaneckého mandátu a ako slušný človek vysvetlite verejnosti a Vašim voličom svoje kauzy. Konal som v medziach zákona a platných nariadení však nestačí.

     Na záver sa pýtam. Čo musí človeka s dojmom solídneho politika, legálnym mesačným príjmom 5765 EUR a odstupným vo výške piatich jeho priemerných platov viesť k tomu, aby začal takto špekulovať? Money talks?

 

Obrázok (zdroj SME)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Pán Drahoš sa do mňa zamiloval, začal debatu Zeman

Voľby českého prezidenta vyvrcholia v piatok a v sobotu.

KOMENTÁRE

Štátnu politiku distribúcie moču si Rusi vypijú až do dna

Doviesť do koncovky také šialenstvo môže napadnúť len Rusovi, ktorý potrebuje kompenzovať nedostatok „soft power“ svojej krajiny.


Už ste čítali?