Pán Slota je pre mňa Boh!

Autor: Martin Zigo | 5.1.2011 o 11:09 | (upravené 5.1.2011 o 11:19) Karma článku: 22,21 | Prečítané:  5852x

   Uplatňovanie poslaneckého mandátu chápu niektorí poslanci rôzne. Niektorí, ako poslanie niektorí, ako slušne platené zamestnanie na štyri roky. Ľudia, ktorí kandidujú na post poslanca NR SR, by mali mať aspoň elementárne znalosti parlamentarizmu a mať konkrétny volebný program, ktorí by chceli prostredníctvom svojho mandátu naplniť. V prípade poslanca Vincenta Lukáča toto nebolo naplnené. Toto je môj názor, názor občana.

       Kto je Vincent Lukáč? Väčšina ľudí ho pozná, ako kvalitného hokejistu VSŽ Košice a reprezentanta ČSSR, majstra sveta 1977 a 1985, strieborného olympionika zo Sarajeva 1984. V máji 2010 ho spolu s ďalšími 55 novými členmi zaradili do českej hokejovej siene slávy. V sezóne 1994/1995 bol asistentom trenéra Jána Selveka, pod vedením ktorého sa VSŽ Košice stali majstrami Slovenska. Svoje politické skúsenosti odštartoval v roku 2006, ako poslanec v košickom Starom Meste. Jeho práca však bola nevýrazná a okrem prípravy dňa detí, nevyvíjal ďalšiu aktivitu. V novembrových komunálnych voľbách na starostu, ako kandidát SNS však už neuspel a nebol zvolený ani za poslanca. V roku 2000 bol obvinený z trestného činu ublíženia na zdraví v súvislosti s autonehodou z augusta 1999. Bol podrobený dychovej skúške, ktorá preukázala 0,59 promile alkoholu v krvi. Podľa výpovedí účastníkov, Lukáč požil alkohol až po nehode od neznámeho muža, ktorý pri nich chvíľu po nehode zastal a pri dezinfikovaní rany si odpil 1,5 dcl . V roku 2009 sa zviditeľnil v tanečnej súťaži Let´s Dance 3.  

     V marci  2010 mu Ján Slota ponúkol 20. miesto na kandidátnej listine SNS do parlamentných volieb.V júnových voľbách, vďaka prednostných hlasom, sa dostal na 8. miesto a s počtom 4329 hlasov sa stal poslancom NR SR. SNS sa tak tesným výsledkom 5,07 % dostala opäť do parlamentu. Hranicu prekročila o 2021 hlasov. 8.7.2010 slávnostne zložil poslanecký sľub a tak sa po 10 rokoch, čo bol nezamestnaný, začala jeho poslanecká kariéra v parlamente. V auguste 2010 mu pred domov podpálili požičaný Mercedes, v ktorom mal doklady, poslanecký preukaz a prvú poslaneckú výplatu. (Tomuto nerozumiem. Mzda poslanca nie je vyplácaná bezhotovostne na účet? A ak by som aj takúto hotovosť mal, nechal by som si takúto sumu cez noc v aute??) Odmietol, že by za týmto činom stál organizovaný zločin, lebo ako povedal: „Mafiánov si vážim a oni si vážia mňa. Celá mafia mi podáva ruku. Ja ich mám všetkých rád". Po tomto výroku ho premiérka Iveta Radičová vyzvala, aby vrátil poslanecký mandát. Lukáč vrátenie mandátu odmietol s tým, že sa musí poradiť so svojím predsedom. Po porade s Jánom Slotom naformulovali bravúrne formálne vysvetlenie v ktorom zhrnul, že to všetko bol žart a obrátil to ako štvavú kampaň voči nemu a SNS:

„V ostatnom týždni sa v médiách objavili moje vyjadrenia, ktoré som vyslovil tesne po pre mňa šokujúcej udalosti, keď mi zatiaľ neznámy páchateľ alebo páchatelia podpálili zapožičaný automobil. Niektoré z vyjadrení novinári tendenčne posunuli do inej roviny, než v akej som ich vyslovil, ale najviac ma prekvapil fakt, že moje vyjadrenia pre bulvárny časopis, ktoré som povedal ako žart, sú interpretované a analyzované ako moje reálne kontakty so skupinou ľudí označovanou ako mafia alebo dokonca ako vyjadrenie obdivu k tejto skupine ľudí, čo absolútne odmietam! Prekvapuje ma a priam šokuje, že vyjadrenia, ktoré som uviedol jednoznačne žartom a s ironickým podtónom k otázkam bulvárnych novinárov len preto, aby som sa priblížil k štýlu a úrovni ich práce, dnes analyzuje a reaguje na ne celé politické spektrum, parlament a najnovšie aj predsedníčka vlády SR. V období, keď máme na stole skutočne vážne problémy ako riešenie komplikovanej situácie občanov postihnutých povodňami, v období, keď súčasná vláda ešte plánuje priťažiť občanom zvyšovaním DPH, odvodov, cien energií, ale aj neschopnosťou riešiť nezamestnanosť v Slovenskej republike, sa všetci zaoberajú vyjadreniami, ktoré som povedal bulvárnym novinárom žartom. Neverím, že by politici a novinári, ktorí sa pozastavovali nad mojimi výrokmi, boli až takí zaslepení, aby nepochopili, že som sa vyjadroval vo vzťahu k "mafii" ironicky. Jasne teda z toho vyplýva, že ide nielen o zneužívanie mojej nedávnej nešťastnej súkromnej udalosti, ale aj o ďalšiu účelovú a nehoráznu kampaň niektorých médií i politických strán voči mojej osobe i voči Slovenskej národnej strane." 

     SNS pred voľbami sľúbilo, že všetci zvolení poslanci, venujú svoje prvé poslanecké platy ľuďom, ktorých postihli povodne. Na otázku redaktorky Hospodárskych novín, komu dal svoj plat on, reagoval takto: link na komentár + audio. Ďalší prešľap v jeho „kariére" bol incident na stužkovej syna svojej bývalej priateľky, keď jej išiel odovzdať účet za telefón, ktorý za ňu zaplatil. Opitý mal napadnúť priateľa svojej expriateľky, čo Lukáč popiera a hovorí, že napadnutým bol on. Vzájomne boli podané trestné oznámenia a prípad sa vyšetruje. Za Lukáča sa najprv vyjadrila SNS a potom aj samotný Lukáč:

Stanovisko SNS: „Vzhľadom na pokusy niektorých médií obrátiť situáciu proti nemu i SNS, a vzhľadom na otázky niektorých novinárov k tomuto súkromnému incidentu kladené pánu poslancovi Lukáčovi i ďalším predstaviteľom SNS, si dovoľujeme médiá informovať o tom, čo sa stalo. O súkromnom incidente, ktorý Vincent Lukáč nevyvolal, informujeme z toho dôvodu, aby sa médiá nemuseli znižovať k vopred pripraveným lživým mediálnym dohadom a špekuláciám, ktoré by mohli poškodiť jednak jeho meno a jednak dobré meno Slovenskej národnej strany."

Stanovisko V. Lukáča: „Majú skúšky dychové? Alebo niečo? Ja som bol total triezvy."

     Zatiaľ poslednou vecou, ktorou ma pobavil, bol rozhovor pre denník SME: „Slota je Boh, Mečiar pán politik". Okrem iného v ňom svoju pasivitu v parlamente ospravedlňuje tým, že nie je politik, ale športovec a „veľkú politiku" sa zatiaľ len učí. Je nutné spomenúť, že činnosť poslanca nás stojí mesačne približne 6100 Eur, čo v jeho prípade od zloženia poslaneckého sľubu je cca 36 600 EUR!! V parlamente nie je priestor na „učenie sa". Nevystúpil ani raz v pléne, nemá žiadne otázky, nepripojil sa k žiadnej legislatívnej iniciatíve. V parlamente je už 6 mesiacov. Ja občan sa pýtam. Čo pán poslanec Lukáč za toto obdobie vo funkcii poslanca NR SR vykonal? Nič. Ak ma niekto iný názor, rád si ho vypočujem a svoj pohľad na neho korigujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Pán Drahoš sa do mňa zamiloval, začal debatu Zeman

Voľby českého prezidenta vyvrcholia v piatok a v sobotu.

KOMENTÁRE

Štátnu politiku distribúcie moču si Rusi vypijú až do dna

Doviesť do koncovky také šialenstvo môže napadnúť len Rusovi, ktorý potrebuje kompenzovať nedostatok „soft power“ svojej krajiny.


Už ste čítali?